Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pierwszy kurs języka chińskiego stworzony specjalnie dla dzieci uruchomiony został w Instytucie Konfucjusza UJ w Krakowie w roku szkolnym 2011/2012. Dziś zajęcia prowadzone są w siedmiu grupach, na różnych poziom zaawansowania. Semestr zajęć obejmuje piętnaście godzinnych (w grupie z najwyższym poziomem zaawansowania zajęcia trwają 90 minut) spotkań w grupach liczących do dziesięciu osób. Zajęcia prowadzone są przez lektora chińskiego oraz lektora polskiego. Lektor chiński (native speaker) ćwiczy z uczniami wymowę i pomaga rozwijać umiejętności komunikacyjne, podczas gdy lektor polski wyjaśnia zagadnienia związane z gramatyką oraz kulturą chińską.

Zakres materiału realizowany w trakcie kursów opiera się na podstawie programowej dostosowanej do wieku uczniów oraz zakłada przygotowanie do zdawania międzynarodowych egzaminów certyfikowanych języka chińskiego:  YCT (Youth Chinese Test) oraz HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi).  Formuła naszych zajęć, zwłaszcza w przypadku najmłodszych uczniów, opiera się na nauce języka przez zabawę.
Opłata za kurs obejmuje wszystkie materiały wykorzystywane w trakcie zajęć.
Osoby zainteresowane dołączeniem do grup początkujących oraz kontynuujących naukę zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem instytut.konfucjusza@uj.edu.pl  lub telefonicznego: 12 663 26 07 lub 12 663 26 08.

Informacje o opłatach za zajęcia w poszczególnych grupach znajdują się tutaj: 
 
GRUPA POCZĄTKUJĄCA - 2 SEMESTR

Feniksy - wtorek 18:15-19:15
 
Kursanci z tych grup rozpoczynają naukę języka chińskiego. Formuła zajęć wzbogacona jest grami i zabawami opartymi na nauce języka oraz dodatkowymi warsztatami tematycznymi z zakresu  kultury chińskiej. Uczniowie na tym poziomie posługują się podręcznikiem Język chiński na wesoło oraz materiałami opracowanymi przez naszych lektorów do nauki w domu. Zajęcia będą współprowadzone przez polskiego i chińskiego lektora. Lektor chiński (native speaker) ćwiczy z uczniami wymowę i pomaga rozwijać umiejętności komunikacyjne, podczas gdy lektor polski wyjaśnia zagadnienia związane z gramatyką i kulturą chińską.
Cena kursu to 550 zł.
Liczebność grupy to 6 do 10 osób (w przypadku liczby zgłoszeń mniejszej niż 6, kurs nie zostanie otwarty).
 
Po ukończeniu dwóch semestrów kursu Uczniowie będą:

 • posługiwać się około 60 podstawowymi słowami/sformułowaniami dotyczącymi: przedstawiania się, rodziny, zwierząt, części ciała, kolorów, jedzenia, wyposażenia domu oraz przyrządów szkolnych  (starsza grupa wiekowa opanuje więcej słownictwa z podanych zagadnień),
 • umieli posłużyć się w stopniu ograniczonym chińskim zapisem fonetycznym pinyin,
 • rozpoznawać około 25 znaków i kluczy,
 • rozumieć pojęcie klucza,
 • potrafili napisać znaki,  z pamięci, a bardziej skomplikowane – przepisywać w prawidłowy sposób.
 • rozpoznawać podstawowe symbole Chin (m.in.: panda, smok, herbata, Święto Wiosny, chińska kuchnia) i odróżniają je od pojęć związanych z innymi kulturami azjatyckimi,
 • znać podstawowe strategie uczenia się języka chińskiego. 

W nadchodzącym semestrze (lato 2023/24) kontynuujemy naukę z semestrów poprzednich zgodnie z harmonogramem:

 • Feniksy - wtorek 18:15 -19:15
 • Tygryski - wtorek: 17:00-18:00
 • Lamparty - środa: 17:00-18:00
 • Jenoty - środa: 18:15-19:15
 • Wiewiórki - czwartek: 17:00-18:00
 • Niedźwiedzie - czwartek: 18:15-19:15
 • Pandy - piątek: 16:45-18:15

Chętnych do udziału w kursach prosimy o kontakt mailowy pod adresem:
instytut.konfucjusza@uj.edu.pl