Witamy na stronie Ośrodka “Instytut Konfucjusza” w Krakowie!

Ośrodek "Instytut Konfucjusza w Krakowie" jest jednostką organizacyjną Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Rozpoczął działalność na mocy Zarządzenia Rektora nr 66 z dnia 30 października 2006r.

Instytut Konfucjusza UJ promuje nowoczesne podejście do nauki języka i kultury chińskiej, naszym partnerem jest Pekiński Uniwersytet Języków Obcych (Beiwai).

Działalność

Celem działalności Instytutu Konfucjusza UJ  jest promowanie języka i kultury chińskiej. Wśród proponowanych zajęć znajdą Państwo kursy językowe oraz specjalistyczne, szeroki wachlarz warsztatów, wykładów i szkoleń. Nasza oferta adresowana jest do wszystkich grup wiekowych  (włączając dzieci w wieku szkolnym), kadry naukowej i administracyjnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, firm i korporacji.

Misja i cele strategiczne

Instytut Konfucjusza UJ działa zgodnie ze statutem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz zgodnie z wytycznymi Rady Programowej naszego Instytutu i wpisuje się w realizację misji Uniwersytetu, ułatwiając proces uczenia się języka chińskiego, a przez to rozwijania umiejętności potrzebnych do rozwoju osobistego i zawodowego. Realizacja tej misji jest możliwa przez: oferowanie wysokiej jakości usług edukacyjnych w przyjaznej atmosferze równych szans, wsparcia i otwartości, wspieranie rozwoju własnego uczących się, wspieranie rozwoju zawodowego kadry dydaktycznej i administracyjnej, tworzenie i realizację programów nauczania zgodnie z nowoczesnymi zasadami dydaktycznymi, a także poprzez oferowanie szkoleń dla firm zainteresowanych prowadzeniem biznesu z Chinami.  Instytut Konfucjusza UJ przykłada ogromną wagę do rozwóju kontaktów z instytucjami naukowo-badawczymi w Chinach oraz integrację naukowo-badawczą jednostek Uniwersytetu Jagiellońskiego współpracujących lub chcących nawiązać współpracę z ośrodkami naukowymi w Chinach.