25 i 28 listopada: Propozycje IK w ramach Festiwalu Wielokulturowego

Kraków tworzą ludzie, którzy w nim mieszkają. W tym roku w dniach od 24 listopada do 1 grudnia, Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz Instytut Kultury Willa Decjusza wraz z partnerami zamienią Kraków w miejsce spotkań, gdzie uczestnicy festiwalu będą mieli okazje spojrzeć na Kraków z innej, wielokulturowej perspektywy.

Festiwal Wielokulturowy

Festiwal Wielokulturowy ma na celu pokazanie jak piękne staje się nasze miasto mogąc gościć obcokrajowców i poznawać ich historię. W całym Krakowie, zarówno w samej Willi Decjusza jak i poza nią, będą miały miejsce wydarzenia i warsztaty promujące kultury innych krajów. W trakcie trwania Festiwalu porozmawiamy w kilku językach, zatańczymy taniec brzucha, spróbujemy smaków wielonarodowych kuchni oraz porozmawiamy na tematy ważniejsze takie jak bezpieczeństwo i to jak kobiety przybywające do Krakowa odnajdują w Nim swoje miejsce. Podczas festiwalu każdego wieczoru będziemy przenosić się w egzotyczne zakątki świata, a wszystko to dzięki koncertom muzycznym organizowanym w Willi Decjusza.

Szczególnie zachęcamy do udziału w atrakcjach organizowanych przez Instytut Konfucjusza UJ:

Slajdowisko: "Women's world: Świat kobiet" (Anna Korneszczuk)
25.11 (poniedziałek), g. 18:00
Instytut Konfucjusza, ul. Oleandry 2A, s. 3.04

"Women's world: Świat kobiet" to fotograficzny hołd złożony kobietom i kobiecej sile. Przeniesiemy się w różne regiony świata - od Boliwii po Chiny - by zobaczyć jak bywamy do siebie podobne, bez względu na szerokość geograficzną.

Anna Korneszczuk - od wielu lat pasjonuje się fotografią, zwłaszcza podróżniczą. "Women's world" to jej druga wędrująca wystawa fotografii ukazująca portrety zwykłych ludzi spotkanych w podróży.

Warsztaty kaligraficzne (Yu Yingying)
28.11 (czwartek), g. 18:00-19:30
Instytut Konfucjusza, ul. Oleandry 2A, sala 2.11

Czy sposób trzymania pędzla ma wpływ na wygląd pisanych znaków? Czym jest pismo trawiaste? Co wspólnego ma kaligrafia z pieczęciami?

Wszystkich zainteresowanych kaligrafią i pismem chińskim zapraszamy do spróbowania swoich sił w warsztatach z naszą lektorką Yu Yingying, która wprowadzi uczestników w tajniki tej zachwycającej sztuki. Właściwą część praktyczną poprzedzi krótki wstęp teoretyczny. Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz na stronie Willi Decjusza.

Lekcja klasycznego chińskiego tańca Han (Liu Chao)
28.11 (czwartek), g. 16:45-17:45
Instytut Konfucjusza, ul. Oleandry 2A, s. 3.04

Zapraszamy do przeniesienia się do innej epoki wraz z naszym lektorem Liu Chao, który przy relaksujących dźwiękach chińskiej muzyki nauczy uczestników pełnego wdzięku i gracji klasycznego tańca w stylu Han.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz na stronie Willi Decjusza: