Poranki z Pandą i Smocze Godziny

Poranki z Pandą i Smocze Godziny są comiesięcznymi spotkaniami z kulturą chińską, przeznaczonymi dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-III.

W tracie zajęć dzieci poznają wybrane aspekty kultury Państwa Środka, biorą udział w licznych grach i zabawach, wykonują prace plastyczne oraz uczą się paru zwrotów po chińsku. Zajęcia prowadzone są przez polskich lektorów oraz chińskich native speakerów, co daje dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z inną kulturą.

W 2013 roku Poranki zostały nagrodzone Złotymi Słonecznikami, przyznawanymi przez CzasDzieci.pl. Jest to nagroda za najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w kategorii "Język". Uzasadnienie Jury było następujące:
"Za atrakcyjną, ciekawą i przyjazną formę wprowadzania najmłodszych w świat kultury żywego słowa i komunikacji. Wspaniała inicjatywa, która łączy w sobie niemal wszystkie kategorie. To nie tylko nauka podstaw języka obcego dla maluchów, ale szeroki wachlarz propozycji obejmujący warsztaty twórcze, zajęcia plastyczne i muzyczne. A wszystko w atmosferze zabawy, wciągającej wszystkich, bez względu na wiek."

Miejsce:
Siedziba Instytutu Konfucjusza w Krakowie przy ul. Oleandry 2a,  sala 3.04 (III piętro).

Godziny zajęć:
10:30 – 11:30 Poranki z Pandą – warsztaty dla przedszkolaków
12:00 – 13:00 Smocza Godzina – warsztaty dla uczniów klas 1-3

Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy mailowe: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl
W przypadku brzydkiej pogody prosimy o zabranie obuwia na zmianę.

Tematyka i terminy zajęć w semestrze letnim 2021/22

23 kwietnia 2022 – Tradycyjne stroje chińskie

Tematem kwietniowych warsztatów będzie tradycyjna moda chińska. Co się nosiło na dworze cesarza? Jak różniła się moda damska i męska? Podczas zajęć poznamy odpowiedzi na te pytania. Uczestnicy będą mogli zobaczyć prawdziwe stroje, będące niegdyś ostatnim krzykiem chińskiej mody. Zapraszamy więc w podróż do Chin, pełną jedwabnych i wielobarwnych tkanin!

21 maja 2022 – Najsłynniejsze zabytki Chin

Uczestnicy spotkania zapoznają się z najsłynniejszymi budowlami w Chinach. Czy Chiński Mur widać z kosmosu? Kto mieszkał w Zakazanym Mieście? Kogo strzeże Terakotowa Armia? Podczas majowych warsztatów poznamy odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących chińskich zabytków.

11 czerwca 2022 – Miasto i wieś

Tematem zajęć jest pokazanie różnic między wielkimi, nowoczesnymi miastami wybrzeża, a spokojnym życiem na chińskiej wsi. Zapraszamy więc w podróż po najpiękniejszych zakątkach Państwa Środka. Wspólnie odkryjemy, że Chiny to ogromny kraj pełen kontrastów.