网页内容展示 网页内容展示

Skip banner

网页内容展示 网页内容展示

Konkurs kaligraficzny dla dzieci: Znaki Krzaki

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 2-8 uczących się języka chińskiego do udziału w V edycji konkursu kaligraficznego „Znaki Krzaki”.

V EDYCJA KONKURSU KALIGRAFICZNEGO „ZNAKI KRZAKI”

Celem konkursu jest szerzenie zainteresowania i wiedzy o piśmie chińskim wśród dzieci i młodzieży oraz doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego oraz estetycznego pisania znaków.

Data konkursu: 21.05.2022

Godzina i miejsce: ul. Oleandry 2a, szczegóły zostaną podane po zakończeniu rejestracji.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest uzupełnienie i złożenie w biurze Instytutu  Konfucjusza w Krakowie formularza zgłoszeniowego (do pobrania TUTAJdo dn. 18 maja 2022.

UWAGA! Osoby niezarejestrowane w wyznaczonym terminie nie będą mogły wziąć udziału w konkursie.
Na konkurs należy przynieść: legitymację szkolną, 2 ołówki, gumkę do mazania oraz temperówkę.
Konkurs podzielony jest na dwie części we wszystkich kategoriach wiekowych (klasy 2-3, klasy 4-5, klasy 6-8). W pierwszej uczestnicy mają za zadanie zaznaczyć kierunki pisania kresek oraz podać ich ilość w podanych znakach (zakres obowiązujących znaków jest taki sam jak w części II) . W drugiej - piszą z pamięci podany poniżej tekst wiersza (wraz z tytułem) na arkuszu, który można pobrać TUTAJ.

孟浩然 《春晓 》
春眠不觉晓,