Nowy Rok Chiński – Rok Tygrysa

15.12.2014
Chinese New Year was celebrated in different places in Kraków. Kijów Centrum cinema organised two-day Chinese Culture Festival. The Centre of Chinese Culture and Language “Confucius Institute in Kraków”Nadejście Roku Tygrysa było w Krakowie świętowane na imprezach w różnych punktach miasta. W kinie Kijów.Centrum odbył się dwudniowy Festiwal Kultury Chińskiej. Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie” zorganizowało warsztaty językowe, kaligraficzne i herbaciane. Można było również posłuchać wykładów, obejrzeć pokazy slajdów z podróży do Chin, a nawet nadrobić zaległości kinowe podczas maratonu chińskich filmów Zhanga Yimou i Wong Karwaia. Podczas uroczystej gali finałowej pokazane zostały tradycyjne tańce Lwa i Smoka, pokazy kungfu i taiji oraz chińskie tańce ludowe
więcej o Nowy Rok Chiński – Rok Tygrysa

Akademia Herbaty

15.12.2014
Confucius Institute, together with the partners: Kalmus Consulting and the teahouse “Herba Thea” organised a month course whose participants could got known the secrets of Chinese teaInstytut Konfucjusza w Krakowie wraz z instytucjami partenrskimi: Kalmus Consulting oraz Herbaciarnią Herba Thea zorganizował miesięczny kurs wprowadzający w tajniki chińskiej tradycji herbacianej, dostępne jedynie nielicznym znawcom tematu. Specjaliści przekazywali kursantom unikalną wiedzę teoretyczną i praktyczną, pozwalającą delektować się aromatycznym naparem. Podczas kursu omówiono pochodzenie herbaty, właściwości poszczególnych typów herbat, legendy i sposoby parzenia herbaty w różnych częściach Chin.
więcej o Akademia Herbaty

Konferencja studencka „Chiny początku XXI wieku"

15.12.2014
The student conference took place between 26 and 27 April 2010. Kraków Confucius Institute hosted many young people who got together inZorganizowana w kwietniu 2010 roku w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie studencka konferencja „China at the beginning of the XXI century – Chiny początku XXI wieku” przyciągnęła młodych uczonych, zainteresowanych bardzo różnorodną tematyką, od językoznawstwa po problemy społeczne, polityczne i gospodarcze. Dyrektor ze strony chińskie Sun Zhongli wyraził nadzieję, że ta konferencja stanie się przyczynkiem do nawiązywania bardziej ożywionych kontaktów między młodymi naukowcami z różnych polskich ośrodków. Pierwszego dnia konferencji jej uczestnicy debatowali nad zagadnieniami tzw. floating population, znaczeniem chińskich wpływów w Azji Południowo-Wschodniej, podziałem surowców wydobywanych z dna Morza Wschodniochińskiego.
więcej o Konferencja studencka „Chiny początku XXI wieku"

Występ KungFu z Tianjinu

15.12.2014
In May, we had an occasion to see an impressive performance of 27 Kung Fu professionals from Tianjin University of Technology. It was very fascinating show which let us see incredible possibilities of human body and the charm of traditional Chinese martial arts. The members of the team gained over 130 gold medals. In the last years, they performed in Canada, the US, Netherlands, the UK, Japan and Hong KongW maju miał miejsce fascynujący występ drużyny 27 adeptów kungfu z Politechniki z Tianjinu, zaproszonych do Polski przez Instytut Konfucjusza z Poznania. Był to niezwykły spektakl ukazujący możliwości ludzkiego ciała i prezentujący piękno chińskich starożytnych sztuk walki. Drużyna tianjińskich studentów to zdobywcy 130 złotych medali, w tym sześciu podczas Azjatyckich Rozgrywek i Światowych Zawodów Kungfu.
więcej o Występ KungFu z Tianjinu

Projekt [NIE]obecności Kraków

09.01.2014
[NIE]OBECNOŚCI to projekt artystyczny w przestrzeni krakowskiej Galerii Autorskiej Jana Siuty, organizowany przez Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie”. Zasadniczą częścią projektu była wystawa współczesnej chińskiej fotografii – prac z serii „Sale Zgromadzeń (Assembly Halls)” autorstwa duetu chińskich artystów Mu Chen i Shao Yinonga. Wystawie towarzyszył cykl wykładów i filmów. Prezentowane w Krakowie w maju i czerwcu 2010 roku fotografie to intrygujący portret chińskiej historii społecznej.
więcej o Projekt [NIE]obecności Kraków