Wernisaż fotografii z Chin w szkole podstawowej nr 114

15.12.2014
Celebrating the day of patron, Arkady Fidler, Szkoła Podstawowa nr 114 (the primary school no 114) organised the Chinese Culture Week, China – the Book of Changes. The main attraction was the exhibition of photos taken by dr Joanna WardęgaW krakowskiej szkole podstawowej nr 114 w ramach obchodzonego święta patrona szkoły - Arkadego Fiedlera - zorganizowany został Tydzień Kultury Chińskiej "Chiny - księga przemian". Jednym z wydarzeń była wystawa fotografii z Chin autorstwa dyrektor IK w Krakowie, dr Joanny Wardęgi. Tydzień Kultury Chińskiej został objęty patronatem honorowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Rady i Zarządu Dzielnicy III w Krakowie.
więcej o Wernisaż fotografii z Chin w szkole podstawowej nr 114

Szkolenie polskich lektorów języka chińskiego w Tianjinie

15.12.2014
Between 20 and 23 November 2010, four Polish teachers took part in training, devoted to the newest ChineseMiędzy 20 a 23 listopada 2010 roku polskie lektorki Instytutu Konfucjusza uczestniczyły w szkoleniu na temat wykorzystania najnowszych podręczników i elektronicznych pomocy naukowych do nauki języka chińskiego, przeznaczonych zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Kurs ten został zorganizowany na Uniwersytecie Nankai w Tianjinie przez Chińskie Państwowe Biuro Międzynarodowej Promocji Języka Chińskiego Hanban.
więcej o Szkolenie polskich lektorów języka chińskiego w Tianjinie

wyklady-o-chinach-dla-uczniow-szkol-srednich

17.11.2014
Instytut Konfucjusza w Krakowie był współorganizatorem serii wykładów poświęconych współczesnym Chinom, a przeznaczonych dla licealistów i uczniów ostatnich klas gimnazjów. Spotkania te organizowane były w ramach Sekcji Naukowych Krakowskiego Młodzieżowego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Sztuk.
więcej o wyklady-o-chinach-dla-uczniow-szkol-srednich

14.01.2014